Najlepsze seriale animowane dla dorosłych. Lista 9 wyjątkowych produkcji

Seriale animowane mają w sobie coś, co sprawia, że zawsze chętnie się do nich wraca. Oferują oryginalne i kontrowersyjne spojrzenie na świat, a także gwarantują sentymentalną podróż w lata młodości. Jakie tytuły warte są poznania lub przypomnienia?

Nie ma jak w rodzinie

Serial animowany, który zabiera widza w lata 70, kiedy wszystko zdawało się znacznie prostsze. Pełna humoru i kontrowersji produkcja ignorująca polityczną poprawność i bezlitośnie ukazująca absurdy świata.

Futurama

Kultowy tytuł autorstwa Matta Groeninga będącego twórcą sławnych Simpsonów. Futurama zawiera liczne nawiązania do głośnych produkcji kinowych oraz wydarzeń ze świata rzeczywistego. Wiele z nich wyłapią jedynie prawdziwi znawcy tematu i geeki, chociaż zwyczajny widz będzie bawił się równie doskonale.

Bob’s Burgers

Branża gastronomiczna nie jest łatwa, a rodzina prowadząca burgerownię doskonale o tym wie. Mimo ciągłych trudności starają się nieustannie iść naprzód z uśmiechem na ustach i lekko podchodzić do kolejnych problemów. Bob’s Burger jest doskonałym serialem animowanym, szczególnie w kontekście pandemii koronawirusa.

Daria

Znana produkcja MTV o wyjątkowo cynicznej i inteligentnej kobiecie, która w bezpośredni i bezkompromisowy sposób ocenia swoje otoczenie oraz znajdujących się w nim ludzi. Serial animowany przeznaczony jest dla widzów potrafiących zachować dystans do siebie.

Big Mouth

Nie jest tajemnicą, że okres dojrzewania jest źródłem licznych problemów i nieporozumień. Serial Big Mouth opowiada historie bohaterów, którzy właśnie zmagają się z cieniami dorastania. Na domiar złego rodzina, szkoła, otoczenie i hormony wszystko utrudniają.

The Venture Boys

Produkcja, która nigdy nie stała w pobliżu poprawności politycznej. The Venture Boys opowiada historię braci bliźniaków, ich ojca będącego naukowcem oraz ochroniarza rodziny. Serial animowany bezlitośnie wyśmiewa kinowe filmy przygodowe.

Rick i Morty

Charakterystyczne i momentami absurdalne poczucie humoru gwarantuje doskonałą zabawę przez wszystkie sezony serialu. Tytuł zabiera widza w podróż po alternatywnych światach, w których przeżyć można niewyobrażalne i niezwykle dziwne przygody.

Happy Tree Friends

Coś dla osób pragnących się zrelaksować i odpocząć od natłoku myśli czy stresu. Absurdalna produkcja umożliwiająca poznanie krótkich przygód 19 postaci. W każdy odcinku występuje maksymalnie do 4 bohaterów jednocześnie. Sympatyczne i pełne ciepła zwierzęta pragną spędzać czas na doskonałej zabawie, ale w skutek losowych wydarzeń lub błędnie podjętych decyzji zawsze źle kończą. Głównym założeniem fabularnym jest sprawienie, aby historia ukazana w każdym z odcinków doprowadziła do bardzo krwawej i brutalnej śmierci części lub wszystkich Przyjaciół z Wesołego Lasu.

South Park

Kultowy tytuł cieszący się ogromną popularnością i złą sławą. Wszystko za sprawą wyjątkowo wulgarnego języka, brutalnych scena i kontrowersyjnych wypowiedzi oraz zachowania bohaterów. Twórcy South Park bez krępacji poruszają niewygodne tematy i porzucają wszelką poprawność polityczną czy moralną.