Kamery Dahua – poznaj je lepiej!

Produkowane przez markę Dahua kamery są stosowane nie tylko w obiektach o charakterze komercyjnym, lecz również mieszkaniach i domach jednorodzinnych. W artykule przedstawimy najważniejsze parametry, jakimi wyróżniają się kamery Dahua i odpowiemy na często zadawane pytania na ich temat. Podpowiadamy też, gdzie je kupić. Zapraszamy do lektury!

Najważniejsze parametry kamer Dahua

Specjaliści zwracają uwagę na szereg zalet, jakimi wyróżniają się kamery Dahua. Poniżej prezentujemy najważniejsze parametry urządzeń, na jakie warto zwrócić szczególną uwagę.

  • Matryca – rewelacyjna jakość obrazu, jaką zapewniają urządzenia, to przede wszystkim zasługa doskonałych matryc CMOS. Wysoka rozdzielczość sprawia, że obraz jest szczegółowy i łatwo dostrzec na nim ważne detale.
  • Kodeki kompresji – wysoka jakość obrazu nie przekreśla możliwości jego magazynowania na dysku twardym HDD. Szczegółowe video jest zapisywane na dysku i kompresowane z użyciem kodeków H.264 oraz H.265. Dzięki temu objętość pliku wynikowego jest redukowana, bez utraty jakości. Jednocześnie obniżona jest zajętość sieci LAN.
  • Technologia PoE – kamery Dahua posiadają zaimplementowany standard Power over Ethernet. Transmisja danych oraz zasilanie mogą się odbywać przy użyciu jednej skrętki komputerowej, co przyspiesza wdrożenie i obniża jego koszta, dzięki zredukowaniu ilości niezbędnego okablowania.
  • Pole widzenia – użytkownicy mają do wyboru szerokie spektrum kamer Dahua – m.in. kopułkowych oraz tubowych – co sprawia, że mogą dopasować pole widzenia do specyficznych potrzeb projektowanego systemu.
  • Wsparcie protokołu IP – wiele urządzeń wspiera technologię IP, co pozwala na korzystanie z dobrodziejstw systemów TCP/IP. Tego rodzaju urządzenia można również podłączyć do analogowych instalacji monitoringu, poprzez zastosowanie rejestratorów hybrydowych.
  • Mechanizm motozoom i PTZ – wybrane modele posiadają zaimplementowane mechanizmy motozoomu oraz PTZ, dzięki czemu użytkownicy mają możliwość manualnego sterowania ruchem kamery Dahua. Istnieje też opcja konfiguracji automatycznych scenariuszy ruchu.
  • Zdalne zarządzanie – szerokie możliwości zdalnego zarządzania systemem monitoringu zapewnia oprogramowanie komputerowe, aplikacja mobilna oraz interfejs webowy.

Konstruowane przez markę Dahua kamery bez wątpienia są godnym uwagi wyborem, niezależnie czy myślimy o monitoringu firmy, czy domu. Ich szeroką ofertę znajdziemy w sklepie EC System.

Kamery IP Dahua – często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na kilka często zadawanych pytań, dotyczących kamer IP Dahua.

Jak działa kamera Dahua IP?

Jeżeli mamy do czynienia z kamerą Dahua IP, to proces jej uruchomienia i działanie są bardzo proste. Wystarczy zalogować się do kamery domyślnym loginem i hasłem, skonfigurować ją, a następnie podłączyć do sieci i rejestratora. Po prostej konfiguracji możemy z niej korzystać niemalże natychmiast.

Podłączenie kamery IP Dahua do rejestratora

Proces podłączenia kamery IP Dahua do rejestratora IP lub hybrydowego nie jest skomplikowany. Wystarczy fizycznie podłączyć urządzenie kablem sieciowym – skrętką komputerową. Następnie musimy znaleźć kamerę z poziomu oprogramowania rejestratora, wprowadzając również login i hasło. Potem możemy z powodzeniem korzystać z kolejnego urządzenia w systemie monitoringu.

Czy do kamer Dahua zawsze potrzebuję rejestratora?

Wbrew pozorom nie zawsze potrzebny jest rejestrator do kamery Dahua. Oczywiście rozbudowane systemy wymagają zastosowania takiego urządzenia, jednakże istnieje możliwość zakupu pojedynczej kamery rejestrującej obraz na karcie pamięci, bez pośrednictwa rejestratora.

Gdzie najlepiej kupić kamery marki Dahua?

Wiesz już, że warto kupić kamery Dahua. Urządzenia oferują szereg innowacyjnych funkcji – wsparcie technologii Power over Ethernet (PoE), wbudowane emitery podczerwieni IR, wysokiej klasy matryce CMOS czy mechanizm motozoom i PTZ, obecny w wybranych modelach. Jeśli zastanawiasz się, gdzie je kupić, to zdecydowanie polecamy zapoznanie się z ofertą sklepu EC System. Profesjonalni doradcy pomogą Ci w doborze kamer dopasowanych do Twoich potrzeb.