Jaką drukarkę z połączeniem Wi-Fi wybrać do firmy? Czym się kierować?

Drukarka to sprzęt, który przyda się w praktycznie każdym biurze. Obecnie jednak coraz rzadziej można spotkać się z urządzeniami, które łączą się z komputerem za pomocą kabla. Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie technologii Wi-Fi. Jak wybrać odpowiedni model dla swojej firmy?

Drukarka Wi-Fi – zalety

Zarówno w wielu domach, jak i biurach wciąż na dużą skalę wykorzystuje się łącza przewodowe – najlepszym przykładem jest Internet światłowodowy dla firm. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku połączeń z urządzeniami końcowymi aktualnie zdecydowanie dominuje Wi-Fi. W efekcie sprzęty, które nie obsługują komunikacji bezprzewodowej, tracą na znaczeniu – nie inaczej jest w przypadku drukarek. Modele wyposażone w moduł Wi-Fi stale zyskują na popularności, zapewniając większy komfort obsługi i wiele innych zalet.

Główną zaletą drukarek z połączeniem Wi-Fi jest możliwość połączenia z wieloma urządzeniami jednocześnie. Dzięki temu każdy pracownik w biurze może drukować potrzebne dokumenty w dowolnym momencie. Nie ma wtedy potrzeby przesyłania wszystkich plików do konkretnego komputera, który jest podłączony do drukarki. Ponadto urządzenie może znajdować się w zupełnie innym pomieszczeniu. To z kolei pozwala ograniczyć wydatki na sprzęt, ponieważ z jednej drukarki może korzystać nawet całe piętro. Co więcej, wpływ działania takiego urządzenia na sprawność sieci Wi-Fi jest znikomy – zwłaszcza w przypadku biur, które stawiają na wydajny światłowód dla firm.

Jaką drukarkę wybrać do firmy?

Wybierając Internet światłowodowy dla firm, zwracamy uwagę przede wszystkim na jego prędkość i wydajność. Przy zakupie drukarki interesuje nas z kolei niezawodność i jakość wydruku. Warto przy tym sprawdzić dodatkowe funkcje – na przykład możliwość skanowania dokumentów.

Aby móc liczyć na najlepszy standard, warto stawiać na sprawdzone marki, które cieszą się renomą wśród konsumentów. Nie bez znaczenia jest także sam rodzaj drukarki – wyróżniamy przede wszystkim druk laserowy i atramentowy. Choć modele korzystające z tego drugiego rozwiązania są tańsze, na dłuższą metę to właśnie drukarki laserowe będą znacznie bardziej opłacalne. Wiele jednak zależy od potrzeb konkretnej firmy – przed wyborem warto zapoznać się z recenzjami i rekomendacjami, by dostosować zakup do warunków w danym biurze.

Jak jeszcze usprawnić pracę swojej firmy?

Jeśli biuro jest już wyposażone w sprawny i wydajny sprzęt, warto zadbać również o inne aspekty, które mogą pomóc w lepszym zorganizowaniu pracy. Jednym z nich jest światłowód dla firm. Szybki i niezawodny Internet o wysokim SLA (Service Level Agreement, czyli poziom świadczonych usług IT) nawet na poziomie 99,9% to podstawa dla nowoczesnego przedsiębiorstwa – zwłaszcza ze względu na fakt, że obecnie wiele spotkań i innych działań odbywa się w trybie zdalnym. Wśród polskich dostawców światłowodu dla firm warto zwrócić uwagę m.in. na ofertę INEA – dostępne rozwiązania obejmują nie tylko łącza internetowe, lecz także usługi w ramach Data Center, telefonię stacjonarną i mobilną oraz rozwiązania Smart City.