5 sposobów zarabiania na filmach.

Obecnie wideo jest dominującą formą przekazu, coraz więcej ludzi jak chce coś przekazać tworzy treść video. Nie jest też tajemnicą, że na treściach związanych z filmami można zarabiać pieniądze i to wcale nie małe w zależności od popularności. Zarabianie na filmach to bardzo szeroki temat, który obejmuje wiele sposobów zarabiania między innymi.:


5 sposobów zarabiania na filmach:


Pierwszym sposobem jest chyba najpopularniejsze wrzucenie filmu na serwisy, które płacą za jego oglądanie (wyświetlane reklamy), czyli na przykład YT, Dailymition i kilka innych. W wrzuconych filmach wyświetlane są reklamy, a serwisy dzielą się ich zyskiem. Jest to sposób zarabiania na video szczególnie popularny wśród osób dopiero zaczynających swoją przygodę, którym jeszcze trudno liczyć na inne formy zarabiania.
Innym również popularnym sposobem zarabiania na wideo są tak zwane LIVE, czyli relacje na żywo. Tematyka może być różna. Granie, opowiadanie o jakimś wydarzeniu, relacjonowanie jakiegoś wydarzenia, ogólnie wszystko co jest zgodne z regulaminem danego serwisu, gdzie live się odbywa. W tym przypadku można włączyć tak zwane donate, czyli podarunki pieniężne od widzów. Widzowie mogą dobrowolnie wpłacać pieniądze w ten sposób wspierając twórcę. Bardzo ciężko przewidzieć tu zarobki, bo w 100% zależą od kaprysu ludzi, a ci czasami potrafią być naprawdę hojni.
Trzecim sposobem są programy partnerskie. Polegają one na promowaniu produktów lub usług określonej firmy w zamian za prowizję od sprzedaży. Najczęściej jest to określony procent od sprzedaży, ale może to być również określona kwota pieniężna np. 100zł za każdy sprzedany przedmiot, typ rozliczania zależy od firmy i programu partnerskiego. Zarabianie na programach partnerskich w teorii jest proste, bo wystarczy promować produkty lub usługi jakieś firmy, jednak w praktyce tak nie jest, a kluczową kwestią jest dobór odpowiedniego programy, który zainteresuje ludzi i który będzie oferował to co może się im przydać. Jeśli chodzi o kwestie zarabiania jest jak z metodą wyżej, ponieważ zależy od ludzi ile będą kupować, to bardzo ciężko przewidzieć potencjalne zyski, można zarobić dużo i być miło zaskoczonym, ale można również przeżyć rozczarowanie, gdy okaże się, że wśród kilkudziesięciu tysięcy widzów prawie nic się nie sprzedało.
Ta metoda podobna jest do donate i polega na darowiznach od widzów, a konkretnie na ich wspieraniu. Jeśli ktoś chce wesprzeć określonego twórcę, wesprzeć jego rozwój lub uważa, że jego treści zasługują na wsparcie, może to uczynić wpłacając co miesiąc określona kwotę pieniężną jako swoje wsparcie. Nie potrzebuje konta bankowego twórcy, ponieważ są strony, które dają możliwość takiego wsparcia. Są ludzie, którzy zarabiają naprawdę duże sumy, dzięki tej formie zarabiania. Od donate różni się tym, że oferuje stałe co miesięczne wsparcie, więc są to dla twórcy w miarę regularne dochody, a donate to jednorazowa wpłata, którą widz może powtórzyć lub nie.
Ostatnim sposobem zarabiania na wideo, według wielu najbardziej dochodowym jest bezpośrednia współpraca z markami. Nie jest to sposób dla początkujących, a raczej dla tych, którzy zbudowali już swoją markę. Sposób zarabiania w swoich założeniach jest bardzo prosty. Marka i twórca dogadują się, zaczynają współpracę, twórca promuje w swoich filmikach taką markę poleca ją, najczęściej wychwala za co otrzymuje korzyści finansowe. Jeżeli twórca ma szeroką widownie, to marki potrafią hojnie „sypnąć groszem”, dlatego ten sposób zarabiania na filmach uważany jest za bardzo dochodowy.
Pięć wyżej wymienionych sposobów zarabiania na wideo, to zaledwie przykłady i nie wyczerpują one w całości szerokiego tematu jakim jest „zarabianie na wideo”.