Ciekawostki o promenadzie gwiazd w Los Angeles

Pomysł po raz pierwszy pojawił się w 1953 roku.

Pierwotny pomysł na aleję gwiazd wyszedł od wolontariusza, prezesa Hollywoodzkiej Izby Handlowej E. M. Stuarta w 1953 roku, siedem lat przed rozpoczęciem budowy. Według informacji prasowej wydanej w tym samym roku, zaproponował ten pomysł jako chwyt marketingowy. Dopiero w styczniu 1956 roku propozycja została przedstawiona Radzie Miasta Los Angeles.

Dwa pozwy sądowe opóźniły budowę promenady.

Choć oficjalna budowa miała się rozpocząć tuż po wybraniu pierwszych ośmiu gwiazd, uniemożliwiły to dwa procesy sądowe. Pierwszy z nich pojawił się dzięki uprzejmości grupy właścicieli pobliskich nieruchomości, którzy nie zgodzili się przyjąć opłaty w wysokości 1,25 miliona dolarów. Sędzia orzekł przeciwko nim. Drugi pozew pochodziła od Charliego Chaplina, Jr, który domagał się 400 tys. dolarów odszkodowania, ponieważ jego ojciec nie został wybrany na honorowego gościa. Sprawa została oddalona w 1960 roku, choć starszy Chaplin ostatecznie doczekał się gwiazdy w 1972 roku (w tym samym roku otrzymał honorowego Oscara). W Polsce również istnieje podobna promenada. Zobacz, co warto zobaczyć na promenadzie gwiazd w Międzyzdrojach: https://emiedzyzdroje.pl/promenada-gwiazd-w-miedzyzdrojach-to-trzeba-zobaczyc

Ktoś może nominować celebrytę na gwiazdę, ale gwiazda musi to zaakceptować.

Aby zostać nominowanym do gwiazdy na Walk of Fame, potrzeba czegoś więcej niż tylko talentu. Proces nominacji to nie żart, choć każdy, także fan, może nominować swojego ulubionego celebrytę. W celu umieszczenia na Walk of Fame, istnieje pełny proces aplikacji, który musi zawierać list zgody od nominowanego lub jego menedżera.

Obecność na odsłonięciu gwiazdy jest wymogiem.

Od 1968 roku wymagana jest obecność wyróżnionego przy odsłonięciu jego gwiazdy. Jedyną osobą, która nie zgodziła się z tą zasadą jest Barbra Streisand, która otrzymała gwiazdę w 1976 r. (Plotka głosi, że nie czuła się dobrze w tłumie?) Gdy Barbra zniknęła z pola widzenia, pewien reporter postanowił przeprowadzić wywiad z jej figurą woskową w pobliskim Muzeum Figur Woskowych w Hollywood. W 1998 roku Streisand pojawiła się, by wesprzeć swojego męża, Jamesa Brolina, gdy ten otrzymał własną gwiazdę.

W 1994 roku podczas budowy metra usunięto 450 gwiazd.

W 1994 roku gwiazdy około 450 celebrytów – wśród nich Elvis Presley, Marilyn Monroe, Walt Disney, Bob Hope, Groucho Marx, Gene Kelly, Arnold Schwarzenegger i ten kłopotliwy Charles Chaplin – zostały rozebrane i przechowywane przez około trzy lata, aby umożliwić budowę dwóch nowych stacji metra na Hollywood Boulevard.

Gwiazdy dla postaci fikcyjnych.

Istnieje 15 fikcyjnych celebrytów z gwiazdami Walk of Fame; Myszka Miki była pierwszą, która została zainstalowana w 1978 roku. Potem pojawili się Królik Bugs, Królewna Śnieżka, The Simpsons, Kaczor Donald, Godzilla, Kubuś Puchatek itd.